تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

logo

راه اندازی رستوران


راه اندازی رستورانReviewed by Apadana on Feb 7Rating:

با توجه به پیشرفت صنعت غذایی در کشور، شاهد راه اندازی رستوران های زیادی در شهرهای مختلف هستیم. صرف نظر از اینکه آیا افتتاح  این حجم رستوران منطقی به نظر می رسد یا خیر، باید بدانیم که ایجاد خلاقیت در رستوران باعث به وجود آمدن فضایی مناسب برای کسب درآمد و موفق بودن رستوران مورد نظر می باشد. راه اندازی رستوران از صفر تا صد شامل بخش های گوناگونی می باشد که هرکدام از آیتم ها اگر به درستی اجرا نشود درصدی از موفقیت به چالش کشیده خواهد شد. در ادامه در مورد مراحل راه اندازی رستوران بیشتر توضیح می دهیم.

انتخاب مکان مناسب برای راه اندازی رستوران اولین و مهم ترین آیتم می باشد که باید  با توجه به نوع سرویس دهی و انتخاب مشتریان بازار هدف مشخص شود. پس از انتخاب مکان رستوران، نوبت به نوشتن منوی رستوران می رسد زیرا از اینجا به بعد منو است که در طراحی آشپزخانه و نوع تجهیزات تاثیر گذار است. باید توجه داشته باشیم که همه رستوران ها منو دارند اما خلاقیت در نوشتن یک منوی عالی می تواند تاثیر به سزایی در موفقیت یک واحد رستورانی داشته باشد. کاور کردن انواع سلیقه ها یکی از  شاخصه های منوی خوب است .

در این مرحله به سراغ طراحی و چیدمان آشپزخانه می رویم. با توجه به ظرفیت رستوران و حجم غذای بیرون بر، ظرفیت پخت مشخص می شود. باید به این موضوع توجه داشته باشیم که صرفا راه اندازی رستوران مهم نیست، بلکه مهم تر این است کیفیت غذا از نظر مشتری نمره ی قابل قبولی داشته باشد و این امر میسر نخواهد شد مگر اینکه در انتخاب و خرید  تجهیزات آشپزخانه صنعتی یا سنتی دقت کافی را داشته باشیم. یکی دیگر از مواردی که در آشپزخانه بسیار مهم است، نوع چیدمان و گردش کار پرسنل است که حتما می بایست از کارشناسان بخش طراحی استفاده کنیم.  به عنوان مثال شرکت آپادانا تجهیز آراز یکی از برندهای خوب و مطرح در این بخش می باشد و اگر به رزومه موفق این شرکت رجوع کنید خیالتان راحت می شود که می توانید این بخش را به این شرکت واگذار کنید و در انتها یک آشپزخانه خوب و بدون نقص تحویل بگیرید. نباید فراموش کنیم که قلب یک رستوران، آشپزخانه می باشد، پس تمام تلاش خود را برای داشتن یک آشپزخانه صنعتی انجام دهیم تا در انتها از فروش محصولمان راضی باشیم .

یکی دیگر از موارد بسیار مهم در راه اندازی رستوران به کارگرفتن کادر مجرب و کارآزموده می باشد. بسیاری از کسانی که در امر پخت فعالیت می کنند فاقد مدارک لازم هستند و به صورت سنتی یا صرفا تجربی به کار خود ادامه می دهند. گذراندن دوره های تخصصی و شناختن طعم و مزه و استفاده از مواد اولیه  مربوط به هر غذا را هنر آشپزی می نامند.

علاوه بر شف که باید در انتخابش دقت کنیم الباقی پرسنل که شامل بخش آماده سازی کانتر، گارسون و یا حتی دربان  می باشند باید به صورت حرفه ای  این افراد استخدام شوند، رستوران محیطی است که مشتری می خواهد ساعتی را در آن سپری کند و از غذا و فضا لذت ببرند. این وظیفه مالکان رستوران است که این شرایط را برای مشتریان خود به وجود بیاورند.

در بسیاری از رستوران ها دیده شده که غذا به صورت خوبی در گارنیش نمی شود و چیدمان آن زیبا نیست ، باور کنید  اگر حتی مزه غذا عالی باشد  اما چیدمان آن ظروف به صورت حرفه ای انجام شده باشد مشتری از دیدن یک بشقاب غذای زیبا لذت می برد ، این یکی از دلایلی است که حتما پرسنل باید آموزش دیده باشند تا  بتوانند این خدمات را در رستوران شما ارائه کنند.

اگر دقت کرده باشید زمانی که شما وارد یک رستوران می شوید  به اولین چیزی که توجه می کنید دکور ، نور و بقیه مسائل مربوط به دیزاین داخلی می باشد و همینجاست که شما اولین نمره را به این رستوران می دهید. در بسیاری از رستوران هایی که به صورت سنتی افتتاح می شود روانشناسی نور ، رنگ و صدا رعایت نمی شود. یعنی شما در محیطی قرار گرفته اید که نسبت به آن انرژی مثبت ندارید و این مسئله برای مالک رستوران بسیار بد است.

در پایان باید اشاره کنیم که شرکت آپادانا تجهیز آراز به صورت کاملا حرفه ای در راه اندازی رستوران صفر تا صد در خدمت مشتریان گرامی می باشد.  در تمام مراحل از سایت ویزیت، برداشت پلان، طراحی، چیدمان، دیزاین داخلی، ساخت ،اجرا ،نصب و راه اندازی در کنار مشتریان محترم می باشد. به عنوان مشاور در کاهش هزینه های جاری نقش مهمی را اجرا می کند.

راه اندازی رستوران خود را از ابتدا تا انتها به این شرکت بسپارید و از داشتن یک رستوران خوب لذت ببرید.

تلفن تماس : 88952893 – 88978139
فکس: 88996174
میر علی : 09123173457
کریم پور : 09213373457
نشانی : تهران، میدان فاطمی، خیابان چهل ستون، خیابان دوم، پلاک 33، ساختمان پارس
ایمیل : info@apadanakitch.com

designed by Amirmohamad Balazade