تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

logo

خدمات رستوران


اگر قصد راه اندازی رستوران را دارید مقاله زیر به شما کمک می کند. امروزه راه اندازی رستوان فقط اجاره یک مکان، خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی، استخدام پرسنل و پخت وپز غذا نیست. امروزه رستوران داری به یک علم تبدیل شده که باید نکات زیادی را برای موفقیت و توان رقابت در مقابل رقبای بی شمار رعایت نمود تا بتوانیم موفق شویم. ازشناخت موانع و دلایل موفقیت و ناکامی رستوران های معروف گرفته تا قیمت لوازم رستوران و…همه و همه مهم و حیاتی هستند، چراکه غفلت از هریک باعث شکست و عدم موفقیت ما در این کارمی شود.

وقتی به یک رستوران می رویم چه انتظاراتی از آنجا داریم؟ چه چیز باعث می شود که یک رستوران ما را جذب کند تا دوباره به آنجا برویم یا آن را به دیگران معرفی کنیم؟

1- فضای دلنشین وآرام:

از جمله خدمات یک رستوران خوب، محیط یا فضای آن است. فضایی که برای مشتری یادآور روزهای خوش باشد یا بتواند به او آرامش بدهد بسیار مناسب است. رستورانی را درنظر بگیرید که بدون هرگونه شلوغی و سر وصدا باشد و از صداهای آزاردهنده زندگی شهری در آن خبری نباشد. بی شک مشتری دوست ندارد زود آنجا را ترک کند و حتی اگر غذای خوبی هم نداشته باشد یا از کیفیت غذا و قیمت آن هم راضی نباشد به خاطر فضای دلنشین و حس خوبی که آن فضا به او می بخشد بازهم آنجا را انتخاب می کند.

برعکس یک رستوران شلوغ و پر سروصدا با فضایی دود آلود و محیطی تنش زا حتی اگر بهترین غذا در آن جا سرو شود محل مناسبی برای مراجعات بعدی و معرفی به دیگران نخواهد بود.

2- غذای با کیفیت:

از جمله موارد بسیار مهم خدمات رستوران خواهد بود. کیفیت بالا یعنی استفاده و به کاربردن مواد غذایی سالم، درجه 1، تازه ومناسب، هم چنین ظاهر غذا و تزیینات آن که چطوری برای مشتری سرو میشود بسیار مهم است. متاسفانه برخی از رستوران ها به این قسمت اهمیت چندانی نمی دهند یا غذا را با تزیینات عجیب و نامناسب سرو میکنند که مشتری رغبت خوردن آن را از دست می دهد. همچنین باید دقت کافی دراین قسمت لحاظ گردد که کوچکترین خدشه ای در سرو غذا باعث ازبین رفتن یک عمر زحمت سرآشپز و سایر شاغلان آن رستوران است اگر به طور مثال تکه کوچکی مو، نخ یا … در هنگام سرو غذا وارد بشقاب مشتری گردد، پس حتما فردی مسئول نظارت براین موضوع باید تعیین گردد.

3- رفاه و آسایش مشتری:

از جمله خدمات دیگر یک رستوران که برای مشتریان اهمیت زیادی دارد آسایش و رفاهی است که در آن رستوران برای او درنظر گرفته شده. چه شرایطی وجود دارد تا مشتری بتواند زمانی که منتظر سفارش خود می باشد را درآرامش و راحتی سپری کند، همچنین صرف غذا هم در بهترین حالت ممکن صورت گیرد، هررستوران بسته به فضایی که دارد و سایر شرایط خود باید این آسایش را فراهم کند و بداند که این برای مشتریان بسیار مهم است.

4- رفتارمناسب با مشتری:

یکی از مهم ترین خدمات، رفتار مناسب است. اگر رستورانی قیمت های بالاهم داشته باشد اما با رفتارش باعث شود حس خوبی به مشتریان القا شود آنها بازهم به آن رستوران مراجعه می کنند تا آن حس خوشایند را تجربه کنند. پرسنل رستوران از ویترها گرفته تا صندوقدار ها ومدیر و…همه باید رفتار حرفه ای داشته باشند و براین اساس با مشتریان رفتار کنند.

5- محل پارک مناسب:

اینکه رستورانی دارای پارکینگ اختصاصی باشد یا در مجاورت آن واقع شود و مشتری بتواند با فراغ بال خودروی خود را پارک نماید. در شهرهای شلوغی مثل تهران جزو آپشن های یک رستوران محسوب می شود.

6- فضای سرگرم کننده:

زمانی که مشتری منتظرآماده شدن غذا می باشند، بهتر است سرگرم شوند. وجود تلویزیون و پخش برنامه های مهیج مثل مسابقات فوتبال مهم، یا فیلم های روز سینما یا موسیقی ملایم وجذاب زنده که نوازنده و خواننده با صدای مناسب بتواند مشتریان را سرگرم نماید بسیار مناسب است. همچنین وجود بازی های فکری و سرگرم کننده یا وجود کتابخانه برای مشتریانی که به تنهایی به رستوران یا کافه مراجعه میکنند بسیار موثر است.

موارد مذکور موارد مختصری از خدماتی است که مشتریان یک رستوران انتظار برآورد شدن آن را دارند. شما به عنوان یک مشتری یا صاحب رستوران بسته به تجربه و علایق خودتان می توانید موارد بیشمار دیگری را به آنها اضافه نمایید. در این زمینه مقالات متعددی در سایت وجود دارد که می توانید مطالعه نمایید.

تلفن تماس : 88952893 – 88978139

میر علی : 3457-317-912+

کریم پور : 3457-337-921+

نشانی : تهران، میدان فاطمی، خیابان چهل ستون، خیابان دوم، پلاک 33، ساختمان پارس

ایمیل : info@apadanakitch.com

designed by Amirmohamad Balazade