تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

logo

میخواهم رستوران تاسیس کنم


میخواهم رستوران تاسیس کنمReviewed by Apadana on Aug 7Rating:

راه اندازی رستوران، شاید ایده خیلی از ما باشد، در شرایط رکود اقتصادی، گرانی و تورم ، صنعت غذا جزو صنایعی است که همیشه مورد نیاز بوده و بشر در هر شرایط مالی به غذا نیاز دارد. اما با وجود نوسانات ارزی و کاهش روز افزون ارزش ریال، هرروز قیمت لوازم رستوران و تجهیزات آشپزخانه صنعتی به ویژه لوازم آشپزخانه فست فود افزایش پیدا می کند و قیمت ها روزانه متغیر است. بدین منظور پیشنهاد می شود چنانچه قصد راه اندازی رستوران یا سایر واحدهای غذایی را دارید حتما با مشاوره با یک شرکت معتبر که تجربه و شناخت کافی از لوازم و تجهیزات آشپزخانه صنعتی دارد استفاده کنید. با توجه به این که تجهیزات آشپزخانه هتل و تجهیزات آشپزخانه تالار و به طور کلی کلیه تجهیزات آشپزخانه صنعتی با افزایش قیمت ارز ارتباط مستقیم دارند در این برهه خاص زمانی مشاوره موکدا” توصیه می شود تا از ریسک های جبران ناپذیر و شکست های گسترده خودداری شود.

این را در نظر بگیرید که افراد زیادی مشابه شما هستند که در فکر راه اندازی رستوران یا واحد غذایی بوده و مراحل مختلف آن را سپری کرده اند، خیلی از آنها بدون شناخت بازار، بدون بررسی عوامل و علل موفقیت و شکست رستوران و بدون مشورت با تیمی حرفه ای، خودسرانه و تک محور اقدام می نمایند که اکثرشان با شکست در همان بدو تاسیس روبرو می شوند .

راه اندازی رستوران کار شاید به نظر کار آسانی بیاید اما ریسک شکست و از دست دادن سرمایه به ویژه در 2 سال اول تاسیس بسیار زیاد است اگر مراحل تاسیس و موقعیت مکانی ملک و تجهیزات مناسب انتخاب نشوند همه ی این عوامل دست به دست هم می دهند و ریسک شکست را افزایش می دهند .

برای رستوران خودتان پیش از شروع، برنامه ریزی کنید. برای بخش های مختلف فکر کنید و ایده های خودتان را یادداشت کنید. از جمله بخش های مهم یک رستوران اول آشپزخانه ی  آن است، بخش پخت، نظافت، کیفیت غذا ، استقبال مشتریان و… همه و همه به این بخش بستگی دارد که استاندارد های مربوطه رعایت شود.  تجهیزات با بهترین کیفیت و متریال استفاده شود، الزامات اداره بهداشت رعایت گردد، مسائل مربوط به پرسنل آشپزخانه و نقش و وظیفه هریک از آنها به طور دقیق  و منظم برنامه ریزی شود تا با کوچکترین مشکل و حاشیه ای مسائل برطرف گردند. در این راستا مطالعه مقالات مختلف سایت به ویژه مقاله رمز موفقیت رستوران های معروف، نقش مشاوره در راه اندازی رستوران، چرا سرآشپز رستوران مهم است ؟ و مقاله پرسنل رستوران توصیه می گردد.

بخش مهم دیگر یک رستوران ، بخش مدیریت و به ویژه بخش مدیریت مالی و حسابداری آن مجموعه می باشد. برای این منظور حتما باید اصولی و حساب شده اقدام کنید. از به کارگیری افراد ناوارد و کم تجربه برای مدیریت اکیدا خودداری کنید تا از وارد شدن ضربه های جبران ناپذیر به سرمایه خودتان بکاهید. در این زمینه هم مقالات مختلفی به تفصیل در سایت وجود دارند که می توانید با مطالعه آنها شناخت و علم خود را افزایش دهید از جمله مقالات زیر:

 

  • مقاله راه اندازی رستوران
  • مقاله راه اندازی کترینگ
  • مقاله قیمت تجهیزات رستوران

 

تلفن تماس : 88952893 – 88978139
فکس: 88996174
میر علی : 09123173457
کریم پور : 09213373457
نشانی : تهران، میدان فاطمی، خیابان چهل ستون، خیابان دوم، پلاک 33، ساختمان پارس
ایمیل : info@apadanakitch.com

designed by Amirmohamad Balazade