تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

logo

راه اندازی فست فود


راه اندازی فست فودReviewed by Apadana on Aug 13Rating:

با توجه به زندگی ماشینی و پرمشغله امروز و اشتغال پایاپای و روز افزون بانوان هم گام با مردان در جامعه امروزی ، فرصت و زمان آشپزی و پخت و پز کاهش یافته است. همچنین رفتن به رستوران و صرف غذا در بیرون از منزل برای خانواده ها و گروه های دوستانه و کارمندان به عنوان یک فرصت تفریحی در نظر گرفته شده است.

یکی از غذاهای مورد علاقه و محبوب امروزی فست فود ها هستند که صرف نظر از ضرر و بیماری هایی که ممکن است براثر اسراف در مصرف این نوع از غذاها منجر بشود، تنوع بالا، زمان سریع آماده سازی و طعم متفاوت و دوست داشتنی این نوع از غذاها است که باعث محبوبیت جهانی آنها بین همه اقشار و گروه های مختلف سنی شده است. به همین منظور امروزه شاهد گسترش روز افزون فست فودها و تنوع مختلف در این زمینه می باشیم. دراین مقاله قصد داریم گام های لازم برای راه اندازی رستوران آن هم از نوع  فست فود را بررسی نماییم.

1- انتخاب مکان مناسب:

مکان مناسب مکانی است که به مراکز خرید و پاساژ ها نزدیک باشد تا افراد بتوانند پس از خستگی و گشت وگذار برای استراحت و صرف غذا به رستوران شما بیایند، پس چه بهتر که رستوران خود را دریک مرکز تجاری یا نزدیک به آن تاسیس کنید. همچنین نزدیکی به اماکن اداری، تجاری، آموزشی و تفریحی هم مزیت خوبی به حساب می آید.

 

2- آشپزخانه صنعتی:

آشپزخانه رستوران یا فست فود شما یکی از مهمترین ارکان آن است. برای طراحی آن از یک تیم حرفه ای استفاده کنید تا تمام الگوها و متدهای روز در آن پیاده شده و یک آشپزخانه استاندارد با بهترین تجهیزات را داشته باشید، که باعث بهره وری مناسب برای پرسنل شماست و کیفیت غذای پخته شده در آن هم 100 % بستگی به کارآیی این بخش دارد.

 

3- تجهیزات آشپزخانه صنعتی:

با توجه  به اینکه بخش  اعظمی از تجهیزات  مورد نیاز فست فودها وارداتی و خارجی هستند، نوسانات ارز روی قیمت لوازم آشپزخانه فست فود تاثیر مستقیم گذاشته و قیمت ها روز به روز در حال افزایش هستند لذا باید با توجه به فضای آشپزخانه و تنوع منوی غذایی لیستی تهیه شود که مناسب ترین وسایل موجود در بازار با کیفیت و قیمت مناسب تهیه شود، تا از صرف هزینه های زائد خودداری شود.

پس از طراحی آشپزخانه و تهیه تجهیزات آن، باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید از جمله نام مناسب برای فست فود که از قبل باید درمورد آن فکر کرده باشید و تصمیم نهایی را گرفته باشید. سایر موارد مانند استخدام پرسنل، نظافت رستوران، خلاقیت در منو و چیدمان، سرآشپز و… همه در مقاله های جداگانه به صورت مشروح و مفصل پرداخته شده که میتوانید به هرکدام جداگانه در سایت مراجعه نمایید.

تلفن تماس : 88952893 – 88978139
فکس: 88996174
میر علی : 09123173457
کریم پور : 09213373457
نشانی : تهران، میدان فاطمی، خیابان چهل ستون، خیابان دوم، پلاک 33، ساختمان پارس
ایمیل : info@apadanakitch.com

designed by Amirmohamad Balazade