تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

logo

چگونه کافه دار موفقی باشیم؟


چگونه کافه دار موفقی باشیم؟Reviewed by Apadana on May 7Rating:

چگونه کافه دار موفقی باشیم ؟

افراد زیادی هستند که قصد راه اندازی رستوران یا کافه را دارند ، به ویژه جوانان و افرادی که کافه ها را به عنوان پاتوق اصلی خودشان قرار می دهند حداقل یکبار به تاسیس کافه فکر کرده اند.

اولین قدم در تاسیس کافه بررسی بودجه و میزان سرمایه است.  با توجه به رشد چشمگیر قیمت ملک در تهران و شهرهای بزرگ باید از پس اجاره یا رهن یک ملک مناسب بربیایید، به طورمثال حداقل مبلغ  300میلیون تومان ودیعه و ماهیانه بین 4 تا 8 میلیون تومان بابت اجاره باید پرداخت گردد. بخش دیگری که هزینه بردار میباشد بخش خرید تجهیزات آشپزخانه است که با توجه به  قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی کافه ها که اکثر آنها مانند لوازم آشپزخانه فست فود خارجی و وارداتی می باشند و نسبت به قیمت لوازم رستوران سنتی گران تر می باشند. به همین منظور باید همه این عوامل قبل از شروع بررسی شود که با چه میزان سرمایه اولیه ای قصد راه اندازی داریم و آیا می توانیم تجهیزات مناسب با قیمت مناسب را تهیه کنیم؟

ازبحث مالی که خارج شویم بحث مکانی هم اهمیت خودش را دارد، اینکه ما در چه محلی کافه بزنیم، کنار کافه ما کافه های دیگری هست یا نه ؟ کافه ما در جای شلوغی واقع شده یا جای خلوت ؟ جوانان و دانشجویان و قشرکارمند به کافه ما دسترسی مناسب دارند یا کافه ما در جای مناسبی واقع نشده است؟ به طورکلی مکان یک کافه ، اینکه همجوار کدام مغازه ها یا مجتمع های تجاری یا مسکونی می باشد یا موسسات آموزشی در نزدیکی آن وجود دارد یا خیر در موفقیت کافه ما نقش به سزایی دارد.

بحث بعدی بحث دکوراسیون و چیدمان کافه می باشد که حتما باید منحصر به فرد ، جذاب ، یا حتی ساده ولی خودمانی و دنج باشد ، نورهای تند ، موسیقی تند و گوشخراش ، پرسنل ناوارد و نامناسب ، برخوردهای غیرحرفه ای با مشتریان و قیمت های بالا و نامناسب باعث بیزاری و از دست دادن مشتریان می شود که همگی باید اجتناب گردد.

در نظر بگیرید که تاسیس کافه در ابتدا شاید آسان به نظر بیاد اما تداوم کافه داری و حفظ مشتری مهم تراست، چه بسیار کافه های که به آسانی افتتاح می شوند و ظرف مدت کوتاهی هم با انبوه بدهی بسته می شوند، چرا که مدیر یا صاحب آن از اهمیت کار غافل شده و نظارت مناسبی روی آن ندارد. کافه داری باید به عنوان شغل اصلی انتخاب شود نه شغل دوم، چرا که مرتب نیاز به مدیریت و کنترل امور دارد و وقت و زمان زیادی نیاز دارد. با توجه به اینکه تعطیلات زمان مناسبی برای استراحت وکافه گردی است برای قشری که در صنعت غذا کارمیکنند تعطیلات و ساعات پایانی شب زمان استراحت و تعطیلی نیست بلکه زمان کار و تلاش است و بهترین فرصت برای کسب سود فراوان و جذب حداکثری مشتری می باشد.

 

چند توصیه برای موفقیت بیشتر:

  • قبل از اقدام به تاسیس حتما بایک فرد دارای تجربه در زمینه کافه داری یا شرکت هایی که در زمینه مشاوره و راه اندازی رستوران کارمی کنند مشورت کنید و مشاوره بگیرید تا از میزان سرمایه لازم، تجهیزات مورد نیاز ، مکان مناسب و… مطلع شده و قبل از اقدام بتوانید بهترین ها را برگزینید.
  • قبل از بازگشایی برای کافه تان بازاریابی کنید، تبلیغ کنید، در شبکه های اجتماعی صفحات مخصوص راه اندازی کنید و افراد بیشتری را از افتتاح کافه خود مطلع کنید.
  • برای هزینه ها، قیمت ها، درصدهای سود و … تصمیم گیری واز قبل چاره گشایی کنید تا در امور مالی به مشکل نخورید.
  • در مورد مکان مناسب تحقیق کنید و چندماه وقت بگذارید تا بهترین مکان را با توجه به سرمایه تان انتخاب نمایید.
  • مطمئن شوید که انگیزه و انرژی لازم را دارید و در ادامه مسیر منصرف نمی شوید و برای شراکت و سرمایه گذاری از افراد مسئولیت پذیر و پرتلاش و با انگیزه استفاده کنید.
  • چنانچه نیاز به هرگونه مشاوره یا طرح سوال در این زمینه را داشتید یا در مرحله راه اندازی کافه خود می باشید می توانید با مشاوران ما در قسمت تماس با ما سایت ارتباط بگیرید و پرسش ها و مسائل خود را مطرح کنید تا با خیالی آسوده اقدام نمایید.

 

تلفن تماس : 88952893 – 88978139  ¦  فکس: 88996174

میر علی : 3457-317-912+

کریم پور : 3457-337-921+

نشانی : تهران، میدان فاطمی، خیابان چهل ستون، خیابان دوم، پلاک 33، ساختمان پارس

ایمیل : info@apadanakitch.com

designed by Amirmohamad Balazade