تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

logo

مواد اولیه سالم


کیفییت غذای یک رستوران به چند عامل مهم بستگی دارد که اولین عامل مواد اولیه آن می باشد. این امکان وجود ندارد که ما غذایی خوشمزه و با کیفیت و مناسب تهیه کنیم در حالیکه از مواد مرغوب استفاده نکرده باشیم. پس یک رستوران موفق سرآشپزی دارد که با کیفیت ترین و مناسب ترین مواد را استفاده می نماید چرا که جان و سلامت افراد و مراجعه کنندگان رستوران به این قسمت بستگی دارد و با نظارت های مکرر و مراجعات بدون اطلاع قبلی مامورین بهداشت نسبت به بررسی صحت و سلامت مواد غذایی اهمیت این موضوع اثبات شده می باشد.

همچنین مشتریان رستوران ها به کیفیت و سالم بودن غذایی که بابت  آن پول می پردازند بسیار حساس و دقیق می باشند. کوچک ترین نقصی در این بخش که ناشی از عدم رعایت کیفیت یا بهداشت باشد از دید مشتری پنهان نمی ماند و ممکن است باعث اعتراض، دعوا وحتی شکایت بشود .

بدین منظور جهت جلوگیر از اتفاقات ناگوار، راه های زیادی وجود دارد  که در این مقاله به آن می پردازیم:

1- خرید روزانه میوه و سبزی جات به مقدار مناسب و با قیمت مناسب

2- استفاده از سرآشپز و کادر حرفه ای مناسب که مواد غذایی مناسب و با کیفیت را می شناسند و ماموران خریدی که بدانند از کجا و با چه قیمتی اقدام به خرید نمایند.

3- تخصیص بودجه مناسب برای این بخش توسط بخش مالی رستوران

4- استفاده از تجهیزات آشپزخانه صنعتی سالم، مناسب و استاندارد که مواد اولیه را به بهترین شکل ممکن آماده سازی کند.

5- ایجاد یک منوی غذایی مناسب و تعیین نوع مواد مصرفی روزانه و پرهیز از خرید بیش از نیاز که منجر به خرابی مواد و پایین آمدن کیفیت غذا می شود.

و…

این ها بخشی از شرایطی است که می بایست رعایت شود و به ویژه برای افرادی که قصد راه اندازی رستوران را دارند باید مدنظر قرارگیرد.

یک مبحث مهم دیگر در این بخش، روغن مصرفی و مورد نیاز رستوران ها به ویژه فست فودهاست. بخش مهمی از کیفیت غذا و سالم بودن آن استفاده از روغن مناسب و پرهیز از استفاده مکرر از روغن های سرخ کردنی می باشد. چرا که این روغن ها با هربار داغ شدن وحرارت دیدن علاوه بر پایین آوردن کیفیت مواد غذایی و رنگ و عطر و مزه آن باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری های خطرناک به ویژه انواع سرطان های گوارشی و… می شوند.

دستگاه های مربوط به فست فود ها یا همان لوازم آشپزخانه فست فود مانند سرخ کن ها و فرهای پخت پیتزا ، ساندویچ ساز ها و… هم بسیار مهم هستند چرا که کیفیت وکارایی مناسب این وسایل باعث سالم و مناسب بودن مواد غذایی تولید شده می شوند. با توجه به اینکه قیمت لوازم رستوران به ویژه لوازم مربوط به فست فودها که بخش کثیری از آنها وارداتی و خارجی می باشند گران می باشد، پس برای خرید آنها نیاز به مشورت با یک شرکت مشاور وجود دارد تا از تحمیل هزینه های نامتعارف و خرید دستگاه های بی کیفیت و گران جلوگیری شود. چرا که باعث پایین آمدن کیفیت و خراب شدن مواد غذایی و هدر رفتن تلاش و انرژی بخش تولید می شود واز مشتریان و سود اقتصادی مناسب می کاهد. بهتر است با استفاده از تجربیات سایر رقبا و مشاوره بهترین تصمیم در این خصوص گرفته شود تا از زیان های آتی جلوگیری به عمل آید.

 

تلفن تماس : 88952893 – 88978139

میر علی : 3457-317-912+

کریم پور : 3457-337-921+

نشانی : تهران، میدان فاطمی، خیابان چهل ستون، خیابان دوم، پلاک 33، ساختمان پارس

ایمیل : info@apadanakitch.com

designed by Amirmohamad Balazade